Yerleşke

x

Milas sırasıyla Karia, Bizans, Selçuklu, Menteşe Beyliği ve Osmanlı Uygarlıklarını yaşamıştır. Milas Ege Deniz´inin iki önemli körfezi olan Gökova ve Mandalya Körfezi´ndeki kıyılarıyla yat turizmi açısından önemli bir konuma sahiptir. Kaptan Cousteau buraları gördükten sonra ``Dünyada cennet arayan Gökova´da bulur`` demiştir. Uluslar arası Milas Havaalanı Milas´a ulaşmanın en kolay yoludur.

İklimi

01.

Milas yaz aylarında ortalama sıcaklık 32 – 34 derece arasında olup daha çok kuzeyli ve güneyli rüzgarlar görülür.

Ulaşım

02.

Milas’a Bodrum-Milas-Söke-İzmir veya Bodrum-Milas-Yatağan-Çine-Aydın-Denizli ya da Milas-Yatağan-Muğla-Fethiye-Antalya karayolu ile ulaşım sağlanır. İlçe sınırları içindeki Uluslar arası Milas – Bodrum Havalimanı, Milas’a 10 km. uzaklıktadır.

Kültür ve Turizm

03.

Milas; tarihi Milas evleri, Macar evleri, Çomakdağ, Güllük, Boğaziçi, Tuzla Sulak Alanı, Bafa Gölü, Ören-Keramos, İncirliin Mağarası, Gökçeler Kanyonu, Çökertme gibi birçok tarihi ve turistik değere ev sahipliği yapmaktadır.

Etkinlikler

04.

Milas'ta, el Sanatları ve Halı Köyleri Gezisi, Köy Kahvaltısı ve Doğa Yürüyüşü Gezisi, Geleneksel Çomak dağı Evleri ve Yöresel Düğün Gezisi, Ören’de Paraşütle Atlama, Trekking Parkurları, Milas Festivali gibi bir çok etkinliğe katılabilirsiniz.

İletişim

Mesajınızı Bırakın

Her türlü görüş, öneri ve taleplerinizi bize bildirebilirsiniz. Biz sizden gelen tüm mesajları özenle okuyor ve geri dönüş sağlıyoruz.

Adres :

Ören Mah. 52 Nolu Sok. No:52

İlçe/İl :

Milas/Muğla

Email :

rezervasyon@dogruerhotel.com

İsim :


Email :


Mesaj :